pokud jste nikdy necvičili, začněte pomalu, cvičte úvodní sestavu (7 cviků) 20-30 minut 2x-3x týdně. Absolvujte nejméně 8-10 lekcí a teprve po naprostém zvládnutí cviků úvodní sestavy postupně přidejte další 2 cviky v pořadí a přejděte tak na základní sestavu.

 

chcete-li zpevnit svaly a udržet si kondici, cvičte min 3-4x v týdnu 45min, začněte základní sestavou (10ti cviků) a teprve když se ujistíte, že ji zvládáte naprosto přesně, přidávejte max. po 2 cvicích během jedné lekce v daném pořadí ze sestavy pro středně pokročilé

 

pokud je vaším cílem zhubnout, cvičte 3-4x v týdnu, nejlépe obden (svaly také potřebují čas na regeneraci) min 45-60 minut, ve volných dnech navíc přidejte jakékoliv cvičení aerobního charakteru (běh, rychlou chůzi, jízdu na kole, na lyžích, bruslení atd…) Sestavu si vyberte dle svých možností a fyzické kondice


Optimální je cvičit 2-3x týdně z důvodů svalové paměti, která trvá 3 dny. Častější frekvence cvičení není na škodu, ale musíte dát svalům prostor k odpočinku a regeneraci.

 

Při méně častém cvičení se smiřte s faktem, že budete postupovat pomaleji ovšem „pomaleji = lépe než vůbec“ Buďte trpěliví !!

 

Poznámka :

Sestavy jsou koncipovány pro zdravé jedince bez zdravotních potíží a omezení. V případě že nejste zcela zdrávi nebo jste v nedávné době podstoupili operaci či jiný lékařský zákrok, konzultujte svůj úmysl začít se cvičením s lékařem!

Pokud se cítíte unaveni nebo nejste tzv. ve své kůži, cvičení raději vynechejte. Totéž platí máte-li bolesti, horečku, migrény či jiné potíže. Cvičit bychom měli vždy min 1-2 hodiny po jídle.